Opel leasing

Czy Opel leasing jest dla Ciebie? 

Jeśli koncentrujesz się na długoterminowych oszczędnościach i jeździsz tym samym samochodem przez wiele lat, zakup samochodu może być lepszą opcją niż leasing. Jeśli chcesz kupić nowy samochód, ale nie stać Cię na nowy samochód, certyfikowany używany samochód oferuje te same korzyści (takie jak gwarancja) przy niższych kosztach.

Jak działa leasing?

Kiedy potrzebujesz pojazdu do poruszania się, masz dwie podstawowe opcje: zakup lub leasing. Leasing pojazdu jest podobny do wynajmu mieszkania, ponieważ dokonujesz miesięcznych opłat, jednocześnie ciesząc się tymczasowym użytkowaniem pojazdu. Leasing może być atrakcyjną opcją, jeśli nie jesteś zainteresowany posiadaniem samochodu w tej chwili lub wolisz jeździć nowszymi pojazdami. Jednak przed zawarciem umowy leasingowej ważne jest, aby zrozumieć, jak działają leasingi i jakie ograniczenia mogą nakładać. Dowiedz się więcej: https://mylease.pl/marka/opel.

Kupując samochód, stajesz się jego właścicielem. Jeśli finansujesz zakup, będziesz właścicielem pojazdu po całkowitej spłacie kredytu samochodowego. Jeśli płacisz gotówką, będziesz właścicielem pojazdu w momencie zakupu. Inaczej jest w przypadku leasingu pojazdu. Zamiast posiadać samochód, płacisz dealerowi za prawo do używania go przez określony czas, zwykle od dwóch do czterech lat. Będziesz dokonywać płatności co miesiąc, w taki sam sposób, jakbyś spłacał kredyt samochodowy. Ale pod koniec okresu płatności leasingu nic nie posiadasz.

Krok po kroku

Leasing pojazdu to zasadniczo umowa między Tobą a salonem samochodowym, od którego bierzesz leasing. Podpisując umowę najmu pojazdu, zgadzasz się na określone warunki ustalone przez dealera. Warunki te mogą obejmować takie rzeczy jak:

  • Okres najmu
  • Liczba mil, które możesz przejechać rocznie
  • Całkowita liczba mil, które możesz zgromadzić w okresie najmu
  • Kary za przekroczenie limitu kilometrów
  • Wymagania i obowiązki w zakresie konserwacji
  • Miesięczne opłaty leasingowe i sposób ich obliczania
  • Co się stanie, jeśli przegapisz ratę leasingu
  • Zasady dotyczące wcześniejszego rozwiązania najmu

Twoja umowa najmu może również określać, jakie masz opcje po zakończeniu okresu najmu. Może to obejmować przedłużenie leasingu na ten sam pojazd, skorzystanie z opcji wykupu pojazdu po uzgodnionej cenie lub podpisanie nowej umowy najmu na inny pojazd. Po wygaśnięciu dzierżawy możesz przełączyć się na inny pojazd, jeśli chcesz, lub kupić samochód, jeśli jesteś na to gotowy. Zakładając, że trzymasz się warunków leasingu, może to być również tańsze niż zakup samochodu, przynajmniej na czas trwania leasingu.