5 sposobów na utrzymanie abstynencji i trwanie w wytrwałości

5 sposobów na utrzymanie abstynencji i trwanie w wytrwałości

1. Poznaj swoje cele

Pierwszym krokiem do utrzymania abstynencji jest określenie swoich celów. Musisz odpowiedzieć sobie na ważne pytania: Dlaczego chcę być abstynentem? Czy wynika to z mojej wiary? Pragnę być abstynentem, aby uniknąć pewnych problemów zdrowotnych? Czy chcę wyeliminować zagrożenia związane z piciem alkoholu? Jakie pożądane korzyści przyniesie mi stanie się abstynentem? Ustalenie własnych celów związanych z trwaniem w abstynencji jest pierwszym krokiem na drodze do sukcesu. Poprzez ustalenie celów, możesz utrzymać swoją motywację i wiedzieć, że czynisz właściwe wybory.

2. Określ swoje pozytywne cechy

Kolejnym krokiem na drodze do utrzymania abstynencji jest określenie swoich pozytywnych cech i zalet. Zastanów się nad swoimi mocnymi stronami i wyznacz sobie konkretne cele, które chcesz osiągnąć. Powinieneś być dumny z siebie i wiedzieć, że możesz poradzić sobie z sytuacjami, które mogą skłonić Cię do picia alkoholu. Pozytywne myślenie i określenie swoich mocnych stron będzie dodatkową motywacją do trwania w abstynencji.

3. Wyznaczanie i ustalanie granic

Następnym krokiem do utrzymania abstynencji jest ustalanie granic. Ustal granice, jakie zamierzasz zachować, aby zapobiec sytuacjom, które mogą skłonić Cię do picia alkoholu. Ustal, jakie sytuacje będziesz omijać i jakie wybory będziesz podejmować, aby trwać w abstynencji. Dobrze jest mieć aktywne w tym względzie przyjaciół, którzy wesprą Cię w wytrwałości w abstynencji.

4. Uczestniczenie w grupie wsparcia

Uczestniczenie w grupie wsparcia jest kolejnym ważnym krokiem na drodze do trwania w abstynencji. Grupa wsparcia potrafi pomóc utrzymać motywację, wytrwałość i wsparcie w abstynencji. Grupy wsparcia dają możliwość wymiany doświadczeń, które są bardzo pomocne w utrzymaniu abstynencji. Grupy takie są również świetnym miejscem, aby znaleźć wsparcie, wskazówki i wskazówki, jak przezwyciężyć trudne sytuacje.

5. Wybieranie alternatywnych aktywności

Wybór alternatywnych aktywności jest jednym z najważniejszych kroków do utrzymania abstynencji. Wybieranie alternatywnych aktywności może pomóc w utrzymaniu wytrwałości w abstynencji. Może to być cokolwiek od ćwiczenia, spotkania z przyjaciółmi, czytania, oglądania filmów, itp. Wybierając alternatywne aktywności, możesz zapobiec sytuacjom, które skłoniłyby Cię do picia alkoholu. Wybór zdrowej, alternatywnej aktywności będzie kluczowy do utrzymania abstynencji.

6. Przyjmowanie skutecznych rozwiązań

Kolejnym ważnym krokiem na drodze do utrzymania abstynencji jest przyjmowanie skutecznych rozwiązań. Przyjmowanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z sytuacjami, które mogą skłonić Cię do picia alkoholu, może być wielką pomocą w utrzymaniu abstynencji. Dowiedz się jak przezwyciężyć trudne sytuacje i wybierz sposoby skutecznego radzenia sobie z nimi.

7. Budowanie zdrowego systemu wsparcia

Budowanie zdrowego systemu wsparcia jest następnym ważnym krokiem na drodze do utrzymania abstynencji. Ważne jest, aby mieć wokół siebie ludzi, którzy będą wspierać Cię i wspierać Twoje cele. Zbuduj taki system wsparcia, który będzie Twoją siłą napędową w utrzymaniu abstynencji.

8. Ćwiczenie i utrzymywanie zdrowego stylu życia

Ćwiczenie i utrzymywanie zdrowego stylu życia jest kolejnym ważnym krokiem do utrzymania abstynencji. Ćwiczenia i zdrowy styl życia mogą pomóc Ci się odprężyć i wyeliminować stres, który może skłonić Cię do picia alkoholu. Ćwiczenia i zdrowe odżywianie są bardzo ważne w utrzymaniu abstynencji.

9. Utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi

Kontakt z przyjaciółmi jest kolejnym ważnym krokiem do utrzymania abstynencji. Przyjaciele są źródłem wsparcia i motywacji, które są konieczne, aby utrzymać abstynencję. Utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi może również pomóc w omijaniu sytuacji, które mogą skłonić Cię do picia alkoholu.

10. Planowanie na przyszłość

Planowanie na przyszłość jest ostatnim krokiem do utrzymania abstynencji. Należy zastanowić się, jak wyglądać będzie Twoje życie, gdy będziesz abstynentem i na co będziesz musiał uważać, aby trwać w wytrwałości. Miej na uwadze swoje cele i wybory, które będziesz podejmować, aby być trwałym abstynentem.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznych sposobach na trwanie w abstynencji – kliknij w link na końcu artykułu, gdzie znajdziesz 5 sposobów, które Ci w tym pomogą : https://chirurg-24.pl/sposoby-na-utrzymanie-abstynencji-w-czasie-lockdownu/.