Lipoliza iniekcyjna Warszawa – czym jest ta metoda usuwania tkanki tłuszczowej?

 

Lipoliza to metoda usuwania tłuszczu z różnych części ciała. W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu specjalnego roztworu chemicznego w miejsca zmagazynowanej tkanki tłuszczowej. Lipoliza to zabieg wykorzystujący liposukcję do usuwania tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Jest używany od dziesięcioleci i jest również stosowany w chirurgii kosmetycznej.

Jak przebiega procedura?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który pozwala na zredukowanie ilości tłuszczu w okolicach brzucha, ud, pośladków, karku, ramion, kolan czy podbródka. Zabieg ten jest skierowany do osób z dobrą kondycją fizyczną, które mają tylko nieznacznie zdeponowane tkanki tłuszczowe i chcą poprawić wygląd swojej sylwetki. Należy jednak pamiętać, że nie jest to metoda na odchudzanie i nie powinna być stosowana przez osoby z nadwagą lub otyłością.

Lipoliza iniekcyjna działa poprzez wstrzyknięcie do tkanki tłuszczowej specjalnego roztworu chemicznego, który niszczy błonę adipocytów (komórek tłuszczowych) i uwolnione z nich tłuszcze są metabolizowane i usuwane z organizmu. Zabieg zwykle trwa od 20 do 60 minut i jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, czyli pacjent nie musi przebywać w szpitalu. Efekty lipolizy iniekcyjnej zaczynają się pojawiać po około 4-6 tygodniach od zabiegu i osiągają swój maksymalny poziom po około 12 tygodniach.

Niepożądane skutki uboczne

Lipoliza może powodować niepożądane skutki uboczne, takie jak obrzęk, zaczerwienienie, ból i tkliwość w miejscu wstrzyknięcia. W niektórych przypadkach może wystąpić również niewielkie krwawienie, siniak lub infekcja. Dlatego ważne jest, aby zabieg przeprowadzić u doświadczonego i licencjonowanego specjalisty. Zabieg można wykonać na dowolnej części ciała i najczęściej stosuje się go w celu usunięcia tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, bioder, podbródka czy ramion. Lipoliza stała się popularna w ostatnich latach, ponieważ uważana jest za skuteczny i bezpieczny sposób na odchudzanie.

Przed przystąpieniem do lipolizy iniekcyjnej pacjent powinien przeprowadzić konsultację z lekarzem. W trakcie konsultacji lekarz zbierze informacje na temat stanu zdrowia pacjenta, wywiad medyczny, badanie fizykalne, a także przeprowadzi odpowiednie badania diagnostyczne. Na podstawie zebranych informacji lekarz zdecyduje, czy lipoliza iniekcyjna jest odpowiednia dla danego pacjenta.