Lipoliza iniekcyjna Warszawa – co powinieneś wiedzieć przed zabiegiem?

 

Lipoliza to zabieg polegający na użyciu urządzenia odsysającego w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Najpopularniejszą metodą lipolizy jest wprowadzanie igły w tkanki podskórne. Aby przeprowadzić lipolizę, pacjent musi najpierw pościć przez 12 godzin przed zabiegiem. Muszą również przyjmować środki przeczyszczające i pić dużo płynów przed zabiegiem, aby zapewnić prawidłową eliminację. Pacjenci powinni powstrzymać się od picia alkoholu, palenia tytoniu lub przyjmowania innych leków przez 24 godziny przed rozpoczęciem leczenia.

Jak wygląda zabieg?

Lipoliza to proces usuwania tłuszczu z organizmu. Jest to leczenie otyłości, cukrzycy i innych chorób metabolicznych. Podczas lipolizy pacjentom podaje się leki zwiększające liczbę komórek tłuszczowych, które są rozkładane i uwalniane do krwioobiegu. Leki te obejmują pochodne cyklodekstryny (takie jak cytrynian klomifenu), które wiążą się z receptorami w komórkach, które normalnie pobierają glukozę. Proces lipolizy trwa zwykle około sześciu godzin, ale w niektórych przypadkach może trwać nawet do 24 godzin. W tym czasie pacjenci mogą odczuwać ból i skurcze. Dowiedz się więcej: https://akademiarzezbieniatwarzy.pl/lipoliza-iniekcyjna-warszawa/.

Lipoliza to proces, który rozkłada komórki tłuszczowe w celu uwolnienia zmagazynowanych cząsteczek tłuszczu do krwioobiegu. Można to zrobić za pomocą procedury chirurgicznej lub niechirurgicznej.

Niektóre etapy lipolizy są następujące:

  • Pacjent zostaje znieczulony i ułożony w wygodnej pozycji do zabiegu;
  • Wykonuje się małe nacięcie na brzuchu i przez nie wprowadza się kaniulę, aby umożliwić dostęp do jamy brzusznej;
  • Lekarz za pomocą fal ultradźwiękowych, odsysania i liposukcji usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z okolic bioder i ud;
  • Kaniula jest usuwana, pozostawiając kilka małych otworów, które są następnie zamykane szwami;
  • Następnie skóra pacjenta jest zamykana za pomocą szwów.

Procedura pomaga w redukcji ilości komórek tłuszczowych w organizmie i zapobiega dalszemu gromadzeniu się tłuszczu. Lipoliza jest również znana jako liposukcja bez operacji lub liposukcja bez nacięć, co sprawia, że jest popularna wśród osób, które nie czują się komfortowo podczas operacji lub mają schorzenia, które utrudniają poddanie się operacji.