Przecinarki taśmowe

Przecinarki taśmowe – specyfikacja urządzenia

Piła taśmowa to piła z długim, przypominającym wstążkę ostrzem z zębatego metalu rozciągniętym między dwoma lub więcej kołami. W Idea Shop mamy dwie pionowe piły taśmowe, które wyposażamy w ostrza o różnej wielkości, aby sprostać różnorodnym projektom. Większość pił taśmowych ma dwa koła obracające się w tej samej płaszczyźnie, z których jedno jest napędzane. Samo ostrze może mieć różne rozmiary i podziałkę zębów (liczba zębów na cal lub TPI), co sprawia, że maszyna jest bardzo wszechstronna i może ciąć szeroką gamę materiałów, w tym drewno, metal i tworzywa sztuczne.

Jak działa to urządzenie?

Piła taśmowa awexim.pl wykorzystuje długie, ostre ostrze składające się z ciągłego paska zębatego metalu obracającego się na przeciwległych kołach do cięcia materiałów, takich jak drewno. Chociaż Allwood sprzedaje tylko piły taśmowe do drewna, mogą one być również używane do obróbki metalu i tarcicy, ale mogą ciąć szerszą gamę materiałów.

Zaletą stosowania piły taśmowej jest równomierne cięcie dzięki równomiernemu rozłożeniu obciążenia zębów oraz możliwość cięcia nieregularnych lub zakrzywionych kształtów. Większość pił taśmowych ma dwa koła połączone paskiem lub łańcuchem obracające się w tej samej płaszczyźnie, z których jedno jest napędzane. Ostrze może mieć różne rozmiary, dzięki czemu ta maszyna jest bardzo wszechstronna.

Ostrza są zamontowane na kołach wystarczająco dużych, aby nie powodować zmęczenia z powodu zginania, które ma miejsce, gdy ostrze zmienia profil z okrągłego na prosty. Większe piły taśmowe muszą mieć wykonane odkształcenie, które przeciwdziała siłom i nagrzewaniu się operacji, co jest znane jako ustawianie na ławce. Wymagają również regularnego serwisowania.

Rodzaje pił

Piły czołowe to duże piły taśmowe, które wykonują wstępne cięcia w kłodzie. Mają od 2 do 3 cali przestrzeni między zębami na krawędzi tnącej i srebrne zęby z tyłu. Zęby drzazgowe to zęby nietnące przeznaczone do usuwania drzazg z drogi, gdy ostrze musi wycofać się z cięcia. Piły rozdzielcze to duże piły taśmowe zoptymalizowane do cięcia drewna wzdłuż włókien w celu pocięcia większych przekrojów na mniejsze sekcje lub forniry. Cięcie fornirów wymaga szerokiego ostrza, zwykle od 2 do 3 cali z małym rzazem, aby zminimalizować ilość odpadów. Piły dwustronne mają zęby tnące po obu stronach. 

Piła to narzędzie do cięcia materiałów stałych na określoną długość lub kształt. Większość pił ma postać cienkiego metalowego paska z zębami na jednej krawędzi lub cienkiego metalowego krążka z zębami na obwodzie. Zwykle zęby są „rozstawione” (wygięte) naprzemiennie, tak aby rzaz (rowek) wycięty przez piłę był szerszy niż grubość piły. Zapobiega to zakleszczaniu się ciętych powierzchni i boków piły.