Pompa ciepła do basenów

Czy mogę uruchomić więcej niż jedną pompę ciepła na raz? Pompa ciepła do basenów

Wydajność, jakiej potrzebujesz od pompy podgrzewacza basenu, zależy od wielkości basenu i obszaru, który chcesz ogrzać. Jeśli masz duży basen, możesz zainstalować dwie lub nawet cztery basenowe pompy ciepła, aby zapewnić sobie ogrzewanie, którego potrzebujesz. Można je łączyć równolegle do siebie lub szeregowo. Profesjonalista może doradzić Ci najlepsze rozwiązanie grzewcze dla Twojego basenu.

Właściwa lokalizacja

Aby pracować z optymalną wydajnością, basenowa pompa ciepła musi mieć doskonały przepływ powietrza. Musi znajdować się z dala od przeszkód, aby usuwane powietrze nie było zasysane z powrotem i recyrkulowane przez urządzenie. Najlepiej umieścić go na zewnątrz, aby miał nieskończony dopływ świeżego powietrza do odprowadzania ciepła. Sprawdź, czy pompa ciepła do basenu jest wyposażona w wentylator pionowy czy poziomy, ponieważ może to mieć wpływ na to, gdzie ją zainstalować. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Pompy-ciepla/17.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrym pomysłem jest zlecenie profesjonaliście instalacji instalacji hydraulicznej i podgrzewacza basenu, chyba że jesteś wykwalifikowanym handlowcem. Zawarliśmy jednak kilka szybkich wskazówek dotyczących tego, co jest potrzebne do udanej instalacji.

Natężenie przepływu wody

Musisz mieć wymagane natężenie przepływu wody, aby pompa ciepła basenu działała wydajnie. Jeśli będzie niższa niż podaje producent, pompa wyłączy się, ponieważ woda w niej się przegrzeje.

Podstawa instalacyjna

Basenowe pompy ciepła wymagają solidnej i równej podstawy – najlepiej z betonu, drewnianych desek lub płyt chodnikowych ustabilizowanych piaskiem. Podgrzewacz basenowy można umieścić powyżej lub poniżej poziomu wody, o ile pompa obiegowa basenu ma wystarczającą moc do zapewnienia wymaganego natężenia przepływu wody w celu uzyskania optymalnej wydajności.

Elektryczność

Przed zakupem podgrzewacza basenowego należy koniecznie sprawdzić, czy prąd elektryczny może obsługiwać zarówno prąd rozruchowy, jak i prąd roboczy. Ogólnie rzecz biorąc, instalujesz dedykowany kabel między jednostką elektryczną pompy ciepła a wyłącznikiem przeznaczonym dla pompy ciepła. Zwykle zaleca się poprowadzenie dedykowanego kabla z powrotem do urządzenia elektrycznego dla pompy ciepła i zainstalowanie dedykowanego wyłącznika dla pompy ciepła. Pompy ciepła potrzebują więcej prądu elektrycznego podczas uruchamiania, ale jest to minimalne i trwa tylko milisekundę przed powrotem do normalnego prądu roboczego pompy.