Odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy – jak często czyścić basen?

Zaleca się odkurzenie basenu po wietrznym dniu, ponieważ może on wdmuchnąć zanieczyszczenia do basenu. Te naturalne szczątki często zawierają fosforany, które są jednym z głównych źródeł pożywienia glonów. Ponadto może sprawić, że woda będzie mętna, jeśli nie zostanie odkurzona. Nadmierne pływanie lub zwierzęta w basenie często wymagają dodatkowego odkurzania. Jeśli nie odkurzysz basenu, pompa i filtr zatkają się, a pompa się przegrzeje. Poniżej omówię kilka oznak świadczących o tym, że czas odkurzyć basen.

Na dnie basenu znajdują się zanieczyszczenia

Niedawno zorganizowałeś dużą imprezę na basenie lub pozwoliłeś swoim zwierzakom pływać w basenie (psy przynoszą tony fosforanów z ich sierści, drastycznie zwiększając szanse na zakwity glonów). Woda wygląda na mętną (co często jest spowodowane zabiegami szokowymi i zakwitami martwych alg). Dno basenu jest kredowe lub śliskie (często są to oznaki zakwitów glonów i kwaśnej korozji). Należy pamiętać, że środki czyszczące po stronie ssącej przesyłają wszystkie zanieczyszczenia do kosza pompy i filtra.

Zdecydowanie sugeruję opróżnienie kosza pompy po użyciu odkurzacza po stronie ssącej. Powinieneś również wyczyścić filtr, gdy osiągnie wartość od 20 do 25 PSI (lub zgodnie z zaleceniami producenta). Niezależnie od tego, jaki rodzaj odkurzacza basenowego wybierzesz, odkurzanie jest niezastąpioną częścią posiadania basenu i zapobiegania rozwojowi glonów.

Jak pracuje to urządzenie?

Aby poruszać się po basenie, roboty sprzątające mają zestaw gąsienic lub kół, które pomagają im poruszać się po rogach i schodach w basenie. W zależności od tego, jaki posiadasz model, niektóre odkurzacze posiadają pompki, które jednocześnie działają jak filtr wody i śmigła. To, co jest naprawdę imponujące pod względem technologicznym w robotach czyszczących, to to, że ma wbudowane czujniki, które mogą wykrywać zakręty basenu, schody i linię wodną. Niektóre czujniki mogą nawet wychwytywać zanieczyszczenia, które należy wyczyścić, zapobiegając pominięciu miejsc za pomocą ręcznych środków do czyszczenia basenów.

W przeciwieństwie do zrobotyzowanych odkurzaczy basenowych, ciśnieniowe odkurzacze basenowe polegają na poruszaniu się wody i zasysaniu zanieczyszczeń. Dlatego pompa basenowa będzie musiała być włączona. Odkurzacz jest podłączony do strumienia powrotnego basenu za pomocą dostarczonego węża, opierając się na ciśnieniu wody z systemu filtracji basenu, aby poruszać się i zasysać. Podsumowując, środek czyszczący po stronie ciśnieniowej zasadniczo tworzy wir wodny do pracy.