Odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy – jak zadbać o urządzenie? 

Pozostawiasz koszyk skimmera podczas odkurzania basenu za pomocą odkurzacza po stronie ciśnieniowej lub odkurzacza robota. Jednak kosz skimmera musi zostać usunięty, aby podłączyć urządzenie do czyszczenia basenu po stronie ssącej. Te odkurzacze polegają na ssaniu pompy, aby wciągnąć zanieczyszczenia do filtra, więc kosz byłby przeszkodą. Nie zapomnij włożyć kosza z powrotem do skimmera po odkurzeniu basenu. W przeciwnym razie pompa będzie grzechotać, zgrzytać i zatykać się.

Jak często basen musi być odkurzany?

Basen należy odkurzać raz w tygodniu lub w przypadku zakwitu glonów. Odkurzacze basenowe mogą usunąć sporo glonów, co oznacza, że nie musisz używać tak wielu chemikaliów. Możesz jednak ustawić odkurzacz automatyczny tak, aby działał codziennie, ponieważ zużywają one minimalną ilość energii elektrycznej i nie potrzebują pompy do działania. Odwiedź: https://vivapool.pl/akcesoria/do-czyszczenia-basenu/odkurzanie-basenu/.

Duże zanieczyszczenia mogą dostać się do wirnika, blokując i przegrzewając silnik. Ponadto zanieczyszczenia mogą zatkać instalację wodno-kanalizacyjną i zmniejszyć zdolność pompy do przemieszczania wody. Zalecam opróżnienie kosza pompy przed i po odkurzaniu. Ten krok zapobiega przedostawaniu się nadmiaru zanieczyszczeń do systemu hydraulicznego. Zapobiega to również gromadzeniu się glonów w koszu, gdy nie ma go w basenie. Możesz umieścić kosz w skimmerze, niezależnie od tego, czy pompa pracuje, czy nie.

Jak działają automatyczne urządzenia do czyszczenia basenów?

Chociaż istnieją trzy różne modele automatycznych odkurzaczy basenowych, które omówię w tym artykule, wszystkie automatyczne odkurzacze działają za pomocą silników lub pompy basenowej, eliminując czynnik ludzki związany z czyszczeniem basenu. Masz do wyboru trzy rodzaje automatycznych myjek:

  1. Robot czyszczący basen
  2. Środek do czyszczenia basenów po stronie ciśnieniowej
  3. Środek do czyszczenia basenu po stronie ssącej

Każdy model ma inną specyfikację techniczną. Robot do czyszczenia basenów jest najpopularniejszym wyborem automatycznego czyszczenia basenów, ponieważ nadaje się do wszystkich rodzajów basenów o różnych kształtach i głębokościach. Dzieje się tak dlatego, że jest to najbardziej zaawansowana technologicznie opcja. Robot czyszczący basen ma wbudowany silnik elektryczny, który napędza proces ssania. Ten silnik elektryczny pozwala na zasysanie małych i dużych kawałków zanieczyszczeń. Za pomocą obracających się szczotek pod korpusem odkurzacza zasysane zanieczyszczenia gromadzone są w osobnym worku filtracyjnym wewnątrz korpusu odkurzacza.