Pompa ciepła do basenów

Czy pompa ciepła basenowa jest warta swojej ceny?

Ceny ogrzewania basenu z góry są na ogół wyższe niż w przypadku gazowych ogrzewaczy basenów, ale oszczędności dotyczą kosztów operacyjnych. Typowa basenowa pompa ciepła będzie miała niższe koszty eksploatacji, ponieważ jest bardziej wydajna w ogrzewaniu. Jeśli będą odpowiednio konserwowane, będą również działać dłużej niż ich odpowiedniki gazowe. Jeśli myślisz o samodzielnym zainstalowaniu pompy ciepła, oto kilka ważnych wskazówek dotyczących lokalizacji i tego, czego należy unikać, aby zapobiec ciągłym problemom.

Czy można dodać pompę ciepła do istniejącego basenu?

Łatwa odpowiedź brzmi: tak. Zwłaszcza jeśli istniejące rury są tego samego rozmiaru, co te, których potrzebuje pompa ciepła do basenu, można je nawet zainstalować obok istniejącego grzejnika, aby można było ich używać razem. Na czas potrzebny do podgrzania basenu za pomocą pompy ciepła ma wpływ kilka czynników. Obejmują one rozmiar basenu i to, czy ogrzewasz, używając przykrycia basenu, aby zmniejszyć parowanie.

Basenowa pompa ciepła musi pracować tylko do osiągnięcia żądanej temperatury wody. Większość jednostek ma wbudowany termostat, który włącza pompę, gdy temperatura wody spadnie. Ciągłe działanie basenowej pompy ciepła spowoduje marnowanie pieniędzy i energii elektrycznej.

Czy pompa ciepła musi być na słońcu?

Możesz zainstalować pompę ciepła do basenu na słońcu, ale nie zwiększy to jej wydajności. Basenowa pompa ciepła opiera się na temperaturze powietrza wokół niej, a nie na cieple pochodzącym ze słońca, dlatego najważniejszym czynnikiem podczas instalacji jest odpowiedni przepływ powietrza i wody w urządzeniu. Wydajność pompy ciepła do basenu zależy od tego, kiedy jej używasz. Ponieważ pompa pobiera ciepło z otaczającego ją powietrza, najlepszą porą na korzystanie z pompy jest najcieplejsza część dnia. Jeśli to możliwe, dostosuj ustawienia systemu filtracji, aby działał, gdy jest najcieplej, i zapewni przepływ wody, którego potrzebuje pompa ciepła, gdy jest optymalny.

Basenowe pompy ciepła są wysokiej jakości i mają długą żywotność. Zwykle będą działać dobrze przez 20 lat, a nawet dłużej, jeśli będziesz regularnie je konserwować i serwisować. Jak każda pompa, to, jak długo będzie działać, zależy od tego, jak dobrze ją konserwujesz i dbasz o nią.