Produkcja wiązek kablowych

Ile kosztuje produkcja wiązek kablowych?

Odpowiedź na te pytania nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, ponieważ każdy projekt ma swój własny zestaw indywidualnych wymagań, a nasze rozwiązania są dostosowane do ich spełnienia. Na ostateczną cenę oferty składa się wiele czynników. Niezależnie od tego, czy ciągniesz pojedyncze, czy wiązkę kabli przez kanał w instalacji, te same podstawowe koszty wpływają na wycenę,

Koszty przewodów

Przede wszystkim koszt samego drutu. Jeśli projekt wymaga 100 000 stóp drutu, wówczas koszt projektu będzie odzwierciedlał cenę drutu. Jeśli drut zawiera tylko niewielką ilość miedzi, jest tańszy niż drut zawierający znaczną część. W większości przypadków przewód o większym przekroju stanowi największy koszt projektu zarówno dla wykonawcy instalacji elektrycznej, jak i dla producenta.

Wytwarzanie łączonego kabla wymaga pracy w formie siły roboczej. Może to stanowić znaczną część kosztów pracy, które zależą od rozmiaru przewodu, liczby połączeń do zakończenia i innych zmiennych czynników. Jeśli klient potrzebuje przewodu szybko, a producent kabli w wiązce musi mieć zespół zmianowy do pracy w nadgodzinach, wówczas dodatkowe koszty robocizny zostaną uwzględnione w ostatecznej cenie.

Transport i instalacja

Istnieje również fracht i koszty dostarczenia dołączonego kabla do miejsca pracy. Wzięto pod uwagę niektóre czynniki, jak szybko wykonawca instalacji elektrycznej potrzebuje przewodu, a także miejsce w kraju, w którym jest on dostarczany. Jeśli wykonawcy instalacji elektrycznych potrzebują szybkiej dostawy kabli w pakiecie, mogą albo zwiększyć koszty pracy w postaci większej liczby elektryków na miejscu, aby przyspieszyć pracę na zmianę, albo zapłacić producentowi za wykonanie i dostarczenie go na miejsce pracy w określonym czasie rama. Z punktu widzenia fabryki dostawa, niezależnie od tego, czy jest to pełna ciężarówka czy dostawa samodzielna, wiąże się z możliwym do zidentyfikowania kosztem związanym z każdą wysyłaną pracą.

Dla producenta mogą one być drogie i sięgać od tak niskiego procentu kosztów, jak 5% do 6%, aż do 60%. Czynniki takie jak odległość, rozmiar, waga i minimalne opłaty mogą wpływać na koszt dostawy. Podczas gdy wykonawca niekoniecznie musi myśleć o godzinach spędzonych na drodze, stawkach godzinowych, opłatach drogowych oraz kosztach zużycia lub wynajmu materiałów, produkcja musi uwzględniać te koszty.

Z punktu widzenia producenta nie ma to takiego znaczenia jak dla wykonawcy. Na przykład w fabryce po zakończeniu pracy jest trochę celofanu do recyklingu, może pusta szpula lub dwie do recyklingu lub beczka z płyty pilśniowej do recyklingu (zwykle wypełniona skrawkami drutu do recyklingu).