Produkcja wiązek kablowych

Produkcja wiązek kablowych – jak działa taśma elektryczna?

Zaczepy są najlepszą alternatywą dla segregatorów tekstylnych, ponieważ uchwyt z taśmą elektryczną nie zajmuje tak dużej powierzchni jak uprząż nylonowa. Klapki są usuwane przed wejściem do przewodu, nie pozostawiając żadnych pozostałości kleju powodujących dodatkowe tarcie podczas ciągnięcia. Kolejną zaletą rozpiętej wiązki i luźnego przepływu drutu podczas wprowadzania do kanału jest to, że każdy przewodnik wygina się naturalnie i jest popychany wokół niedoskonałości podczas ciągnięcia. W przypadku spoiwa nylonowego wiązki trzymane razem są sztywniejsze, a promień gięcia jest mniejszy, więc przeciąganie przez narożniki i zagięcia może powodować większe tarcie.

Skuteczność taśmy

Dodatkowo nacisk zginający może spowodować „wyskoczenie” kilku żył w kablu lub opaska może zaczepić się o wszelkie niedoskonałości, w których luźne żyły naturalnie opływają, utrudniając ich ciągnięcie. Odwiedź: https://cordifygroup.pl/uslugi/wiazki-kablowe/.

Dlaczego więc po prostu nie pójść z zakładkami? Główną wadą jest to, że w większości miejsc nie można wciągnąć uchwytów do przewodu. Gdyby mogli, mogliby się zaczepić, oderwać i zebrać w przewodzie, tworząc blokadę, podobnie jak te, które tworzą się w przewodach kanalizacyjnych. To w połączeniu z siłą roboczą potrzebną do usunięcia zaczepów spowalnia instalację, podczas gdy ciaśniejsza wiązka nylonowa jest po prostu ciągnięta od końca do końca. 

Koszty 

Od posiadania wszystkich odpowiednich lokalnych zezwoleń, odpowiedniego wyposażenia ochronnego, opłat za złożenie wniosku, inżynierii, niektóre prace mogą być regulacyjnym polem minowym, przez które można przejść drogo i drożej, jeśli ktoś spróbuje iść na skróty. Znane i stabilne koszty działalności są uwzględniane w stawce godzinowej, którą wykonawca pobiera od swoich klientów. Z perspektywy fabryki koszty te są również stabilne i rozkładają się nie na „godziny pracy”, ale na „godziny pracy”. 

Od kosztów utrzymania licencji UL po wynajem wózków widłowych, wiele kosztów ponoszonych przez producenta jest takich samych z miesiąca na miesiąc. Jedynymi kosztami zmiennymi, które nie zostały jeszcze pokryte, są koszty szpul, segregatorów, taśm i innych materiałów wykorzystywanych do produkcji kabli w wiązkach. Wiele z nich to koszty ponoszone przez wykonawców instalacji elektrycznych, które są pomijane, ponieważ są wbudowane w produkty, które już kupują.