Uroda i kosmetyki

Najpopularniejsze marki kosmetyków w Gruzji

Najpopularniejsze marki kosmetyków w Gruzji to: L’Oreal, Rimmel, Dior, Nivea, Maybelline, Garnier, Armani. W 2018 roku na gruzińskim rynku sprzedano ponad 10 000 produktów kosmetycznych.

L’Oreal 

L’Oreal to globalna firma kosmetyczna, która istnieje na rynku od ponad wieku. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. L’Oreal zawsze był znany ze swojej kreatywności i innowacyjności. Aby pozostać na topie, ciągle próbują nowych rzeczy i testują nowe pomysły. L’Oreal to francuska firma kosmetyczna założona w 1909 roku. Jest wiodącą na świecie firmą kosmetyczną ze sprzedażą przekraczającą 10 miliardów dolarów. Długoterminowym celem L’Oreal jest osiągnięcie pozycji lidera w dziedzinie piękna i innowacji poprzez swoją markę i produkty. Chcą być w czołówce swojej branży, wyprzedzając trendy, co robią, stale próbując nowych rzeczy i opracowując nowe produkty. Do 2025 roku L’Oreal spodziewa się osiągnąć obroty przekraczające 30 miliardów dolarów i będzie obecny w ponad 130 krajach na całym świecie.

Rimmel

Rimmel istnieje od ponad stu lat i jest obecnie jedną z największych marek kosmetycznych na świecie. Rimmel to brytyjska firma założona w 1898 roku przez Henry’ego Isaaca Rimmela. Obecnie jest własnością firmy L’Oréal. Siedziba firmy znajduje się w Brentford, Londyn, Wielka Brytania. Rimmel jest najbardziej znana ze swoich produktów do makijażu i rozszerzyła się na inne kategorie, takie jak pielęgnacja skóry, pielęgnacja włosów i zapachy. Najnowszym produktem marki jest „Nude Lipstick”, czyli szminka o matowym wykończeniu i intensywnym kolorze. Ta szminka została wydana jako część ich „Kolekcji Nudes”. Rimmel pierwotnie była to linia farb i kremów do włosów. Rimmel jest pierwszą w historii firmą kosmetyczną, której wartość przekracza 1 miliard funtów.

Dior

Dior to francuski dom mody założony w 1946 roku przez Christiana Diora. Nazwał go na cześć swojej żony, byłej modelki i aktorki Diora, Gabrielle „Coco” Chanel. Dior to luksusowy dom mody należący od 1991 roku do grupy LVMH. To jedna z najbardziej dochodowych marek na świecie. Firma została uznana za pioniera nowoczesnej odzieży damskiej i doprowadzenie do zmian kulturowych w modzie. Marka jest prowadzona przez Johna Galliano od 1992 roku, który zastąpił wdowę po Christianie Diorze, Suzy Menkes, na stanowisku szefa projektowania męskiej i damskiej odzieży gotowej do noszenia. Marka stała się światową ikoną dzięki kultowemu czerwonemu logo i kreatywnym projektom. Pierwszy zapach Diora został wprowadzony na rynek w 1947 roku, nazwany Diorissimo. W ostatnich latach firma rozwijała się na nowe rynki, takie jak Chiny i Indie, gdzie Dior odniósł ogromny sukces, przyjmując inne podejście do marketingu swoich produktów. Produkty Diora są zwykle uważane za wysokiej klasy artykuły modowe, które można znaleźć w luksusowych sklepach na całym świecie.