Turystyka i hotelarstwo

Park Narodowy Yosemite

Park Narodowy Yosemite to amerykański park narodowy w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Zostało założone 1 października 1890 roku, a 27 października 1984 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest trzecim najstarszym parkiem narodowym w Stanach Zjednoczonych. Park słynie z wodospadów, granitowych klifów i gigantycznych sekwoi. Zajmuje powierzchnię 747 mil kwadratowych (1824 km2).

Czy Park Narodowy Yosemite jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków ?


Tak, Park Narodowy Yosemite jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych na świecie, odwiedzanym przez prawie cztery miliony osób rocznie. Park słynie z granitowych klifów, wodospadów, lasów, łąk i gigantycznych sekwoi, które mają ponad 2000 lat. Dolina Yosemite została wyznaczona jako National Historic Landmark w 1962 roku, aby uznać jej wyjątkowe piękno krajobrazowe i znaczenie kulturowe jako przykład XIX-wiecznego zarządzania gruntami publicznymi, które pomogło zachować naturalne środowisko Yosemite bez znaczącego wpływu na jego zasoby lub rodzimą populację dzikich zwierząt. Park Narodowy Yosemite oferuje różnorodne zajęcia, w tym piesze wycieczki i wspinaczkę skałkową. Park Narodowy Yosemite to miejsce, do którego przybywają ludzie z całego świata, gdy mają czas na zwiedzanie podczas wakacji. Park został uznany za jedno z najpiękniejszych miejsc w Ameryce.

Jaki jest najstarszy park narodowy w Stanach Zjednoczonych ?

Park Narodowy Yosemite to najstarszy park narodowy w Stanach Zjednoczonych. Został założony w 1890 roku i położony jest na zachodnim zboczu pasma górskiego Sierra Nevada. Park ma bogatą historię i od momentu powstania jest popularnym celem turystycznym. Wiele osób odwiedza Yosemite, aby doświadczyć jego naturalnego piękna i zobaczyć gigantyczne drzewa sekwoi, które mają około 3000 lat. Park położony jest w paśmie górskim Sierra Nevada i zajmuje powierzchnię 747 mil kwadratowych. Historia Parku Narodowego Yosemite sięga czasów, zanim europejscy osadnicy postawili stopę na amerykańskiej ziemi. Niektórzy rdzenni Amerykanie mieszkają w Yosemite od ponad 10 000 lat i stworzyli bogatą kulturę, która istnieje do dziś. Pomysł na park zrodził się po tym, jak John Muir zaczął badać ten obszar w 1868 roku i bardzo zainteresował się ochroną go przed firmami zajmującymi się wyrębem, myślistwem i górnictwem, które chciały eksploatować zasoby Doliny Yosemite. Wysiłki Muira doprowadziły do utworzenia parku, który później stał się pierwszym parkiem narodowym Ameryki 1 października 1890 roku.